Antalya

Antalya

Dünyaca ünlü Antalya Şehri tarihi ve kültürel mirasları, büyüleyici doğal güzelliği, eşsiz kumsalları ve denizi ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin gezdiği, gördüğü, tatil yaptığı bir şehirdir.

Antalya’ya gelen turistler antik kent harabeleri, surlar, kaleler, mağaralar, koylar, şelaler, doğal güzellikler karşısında adeta büyülenmektedir ve gönüllerince tatil yaşamaktadır.

Gezilecek yerler ve görülecek yerlerarasında Eski Antalya evleri, Yivli Minare, Kesik Minare, Ariassos Harabeleri, Termessos Antik Kenti, Termessos Ulusal Parkı, Kaleiçi, Hadrianus Kapısı (Üç Kapılar), Güllük Dağı Milli Parkı, Köprülü Kanyon Milli Parkı , Karaalioğlu Parkı, bulunmaktadır.

Mağaraları ve şelaleleri ile de dünyaca bilinen Antalya’da Manavgat Şelalesi, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Uçarsı Şelalesi, Karain Mağarası, Altınbeşik Mağarası ve Yalan dünya Mağarası yer almaktadır ve turistler tarafından mutlaka görülüp gezilen yerler arasındadır.

Antalya’nın tarihi ve kültürel miraslarının sergilendiği antalya Müzesi de her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Patara Kanyonu büyüleyici güzelliği ile dikkat çekmektedir.

Antalya’ya gelen ziyaretçiler rüya gibi tatil yaşamaktadır. Pırıl pırıl koylarda, plajlarda denize girmekte, doğa yürüyüşü, dalış ve su sporları, yamaç paraşütü, kanyon gezisi, jip safari, foto safari, yapmakta, eğlence merkezlerinde gönüllerince eğlenmektedir. Konaklama sorunu yaşamamakta otel veya beş yıldızlı otel konforunda olan kiralık yazlık villada kalmaktadır.

Antalya’ya gelen misafirler tatil süresi bittiğinde eğlenmiş, dinlenmiş olarak ve mutlu, neşeli bir şekilde ayrılmakta ve ayrılırken gelecek yılın tatil planları arasında yine Antalya yer almaktadır. 

Beta Bilişim