Dalyan

Dalyan

Muğla ilinin Ortaca ilçesinde yer alan Dalyan dünyaca ünlü bir tatil beldesidir. Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’in birleştiği kanal üzerinde yer alır. Turizm açısından sürekli gelişmekte ve her yıl Dalyan’a gelen misafir sayısı artmakta, konaklama tesisleri artmakta, sürekli kiralık yazlık villalar yapılmaktadır. Dalyan isminden de anlaşıldığı gibi burada balıkçılık yapıldığı için bu ismi almıştır. Balıkçılık Dalyan’ın önemli gelir kaynakları arasındadır.

Doğal kanalın kenarında kurulan Dalyan’da Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının yurmurta bıraktıkları İztuzu plajı bulunmaktadır. Dalyan’ın eşsiz  doğal güzellikleri, denizi, kumsalı, güneşi  misafirleri kendine çekmektedir. Diğer tatil beldelerine yakınlığı, yapılacak birçok aktivitenin bulunması, gezilecek yerlerin olması nedeniyle tatil için tercih edilmektedir. Dalyan Kaunos antik kentinin izlerini taşımaktadır.

Dalyan’da villa tatil yapan misafirler tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Burada birçok lokanta, alış veriş mağazası, seyahat acentesi, market gibi işletmeler bulunmaktadır. Kiralık yazlık villa misafirleri Dalyan’da eşsiz bir tatil yaşamaktadır. Deniz manzaralı villalar özenle dekore edilmiştir. Misafirlerin ihtiyaçlarına uygun oda sayısında villalar bulunmaktadır. Dalyan yazlık villaların bahçesinde özel yüzme havuzu, çocuk havuzu, güneşlenme terası, şezlonglar, güneş şemsiyesi, bahçe oturma grupları, barbekü, otopark yer almaktadır. Lüks villa içerisinde ise tüm ev dekorasyon eşyaları bulunmaktadır. Beyaz eşyalar, tv., dvd., internet için modem, konforlu oturma grupları, geniş ve rahat yataklar vardır.

Dalyan kiralık yazlık villalarında tatil yapan misafirler zamanlarını gönüllerince kullanmakta, istedikleri zaman villada, istedikleri zaman Dalyan veya yakın tatil beldelerinde vakit geçirmektedir. Yemek ihtiyaçların yazlık villada veya Dalyan’da karşılamaktadır. Dalyan’da onlarca restoran bulunmaktadır ve bu restoranlar misafirlere leziz ve taze deniz ürünleri, balık, yöresel yemekler sunmaktadır. Özellikle kefal balığı ile ünlüdür.

Dalyan kiralık villa misafirleri istedikleri zaman villa havuzunda serinlemekte istedikleri zaman İztuzu Plajında serinlemektedir. Dalış ve su sporları, tekne ile mehtap turu, ada ve koy gezisi, çamur banyosu, doğa yürüyüşü, jip safari, foto safari Dalyan’da yapılacak aktiviteler arasındadır.

Kiralık villa misafirleri istedikleri takdirde Dalyan’a ulaşım için havaalanı transfer hizmeti, araç kiralama hizmeti sağlanmaktadır. Dalyan’a karayolu veya havayoluyla ulaşılmaktadır. Dalaman havaalanına 28 kilometre mesafede bulunmaktadır. Yakın tatil beldeleri Marmarıs, Sarıgerme, Kalkan, Kaş, Fethiye, Köyceğiz, Ortaca, Kekova’dır.

Dalyan tatil beldesi Antalya’ya 270 kilometre, Patara’ya 140 kilometre, Kekova’ya 127 kilometre, Marmaris’e 90, Köyceğiz’e 20, Fethiye’ye 67 kilometre uzaklıktadır.

Ev ortamı sıcaklığında rüya gibi bir tatil yaşayan kiralık yazlık villa misafirleri Dalyan’da bulunan Kaunos antik kentini, kaya mezarlarını gezmektedir. 

Beta Bilişim