Göcek

Göcek

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı tatil kasabası Göcek her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Dünyaca ünlü tatil beldeleri arasındadır. Şirin tatil beldesi Göcek Lykia uygarlığının izlerini taşımaktadır. Fethiye Körfezinde yer almakta ve Göcek Koyu şeridi üzerinde yerleşim bulunmaktadır. Sahil şeridinin arka tarafında Toros Dağları yükselmektedir.

Göcek’te tatil yapmaya gelenlerin yapacağı sayısız aktivite bulunmaktadır. Yat tutkunları her yıl Göcek’de buluşmaktadır. Misafirler istedikleri takdirde Göcek’ten mavi yolculuğa  çıkabilmektedir. Harika iklimi ve doğası ile adaları ve koyları ile misafirleri büyülemektedir.

Göcek’te Koylarda denize girilmektedir. Göcek’te yapılabilecek aktiviteler arasında gezi tekneleriyle günübirlik ada ve koy gezileri, bisiklet, motosiklet veya araç kiralayarak gezmek ve doğal güzellikleri seyretmek, yamaç paraşütü, sahilde yürüyüş yer almaktadır.  Göcek’te tatil yapan misafirler istedikleri takdirde Rodos Adası’na da Marmaris’ten kalkan feribotlarla gidebilmektedir. Marmaris’e karayoluyla 100 kilometre, deniz yoluyla 46 deniz mili mesafede bulunmaktadır. 

Sevimli tatil beldesi eşsiz manzarası ile de misafirleri büyülemektedir. Şirin sokakları, hediyelik eşya dükkanları, her hafta kurulan pazarı misafirlere keyifli saatler yaşatmaktadır. Deniz kenarında en leziz deniz ürünlerinin, köy kahvaltılarının, dünya mutfağından yemeklerin sunulduğu restoranlar yer almaktadır. Keyifli ve eğlenceli akşamlar için ise iç kesimde yer alan kafe ve barlar bulunmakta ve dünya müzikleri dinlenebilmektedir.

Göcek’e karayolu, denizyolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Fethiye’ye 28 kilometre mesafede, Uluslararası Dalaman Havaalanına ise 19 kilometre mesafededir.

Göcek’te konaklama küçük otel, motel ve apartlarda yapıldığı gibi şık dekore edilmiş, özel yüzme havuzlu, kiralık yazlık villa veya kiralık yazlık evlerde yapılmaktadır. Konforlu kiralık yazlık evler ahşap veya taştan yapılmıştır ve ev ortamı sıcaklığında, beş yıldızlı otel konforunda bir tatil yaşanmasını sağlamaktadır. 

Beta Bilişim