İslamlar

İslamlar
Dünyaca ünlü Kaş ilçesinin tatil beldesi olan Kalkan'ın İslamlar Köyü, sessiz, sakin, doğa ile başbaşa çam ormanları arasında tatil yapmak isteyen misafirlerin seçmiş olduğu tatil bölgesidir. İslamlar Köyü geçmişte Rumların daha sonra Rumlar ile Türklerin birlikte yaşamış olduğu bir köydür. Köyde Rumlardan kalma su değirmeni bulunmaktadır. Köyün eski Yunanca İsmi Bodamya’dır.

İslamlar Antalya’ya 195, Kalkan’a 8, Kaş’a 37 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürmesine rağmen İslamlar iklimi bunaltmamakta ve adeta klima çalışırcasına serin bir havası bulunmaktadır.  İslamlar bölgesinde tatil yapan misafirler lüks kiralık villa da konaklamaktadır.  Villa misafirler İslamlar Köyüne özgü zengin yemek çeşitleriyle yemek ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Zeytinlikler, ormanlar arasında doğa yürüyüşleri yapılacak aktiviteler arasındadır.

Kiralık villada ev ortamı sıcaklığında özgür bir tatil yaşayan misafirler istedikleri zaman 8 kilometre uzaklıkta bulunan Kalkan’da denize girmekte, Kalkan kumsallarında güneşlenmekte, tekne turlarıyla ada ve koy gezileri yapmaktadır. İsteyen misafirler İslamlar kiralık yazlık villa bahçesinde yer alan villa havuzunda serinlemekte, güneşlenme terasında güneşlenmektedir.

İslamlar kiralık villa misafirleri dayalı döşeli villalarında dinlenmekte, eğlenmektedir. Villalar tüm misafirlerin ihtiyacına cevap verecek şekilde farklı tiplerde, farklı oda sayısına sahip, farklı konumlardadır. Balayı çiftleri, mutaasıp aile, geniş aile, çekirdek aile ihtiyaçlarına uygun villar bulunmaktadır. İslamlar bölgesinin en güzel konumlarında yer alan kiralık villada elektrik kesintisi, su kesintisi gibi hiçbir olumsuzluk yaşanmamaktadır. Haftada bir gün villa temizlik hizmeti sunulmaktadir.

Beta Bilişim