Kalkan

Kalkan

Ünlü tarihçi Heredot Kalkan’dan Dünyada yıldızların en yakın olduğu yer şeklinde bahsetmiştir. Antalya ile Fethiye arasında yer alan Kalkan Dünyaca bilinen, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan, yabancıların Kalkan’ı sevdikleri için daimi olarak yaşadığı şirin bir tatil tatil beldesidir. Büyüleyici doğal güzelliği, Eşsiz deniz ve günbatımı manzaraları ile insanı kendine aşık eden bir tatil cennetidir. Mavi bayrak ödüllü temiz ve sıcak kumsalları, büyüleyici koyları ve mağaraları ile doğa tutkunlarının tatil mekanıdır.

Eski bir Rum Köyü olan Kalkan, güvenli bir liman olması nedeniyle tarih boyunca önemli olmuştur. Eski mimari dokuya sahip olan köy koruma altına alınmıştır ve Kaleiçi olarak anılmaktadır. Dar sokaklar, tarihi evler bulunmaktadır ve çarşı olarak kullanılmaktadır. Kiralık Yazlık villaların bulunduğu kısım yükselen yamaçlardadır ve eşsiz doğa görüntüleri sunmaktadır. 

Kalkan Kiralık Villa , Günümüzde Yatların Konaklayabileceği Bir Marinaya Sahiptir. Kalkan’a Gelen Misafirler Eğlenmekte, Denize Girmekte Ve Dinlenmektedir. Kafe Ve Barlarda Keyifli Vakit Geçirilmekte, El Sanatları Hediyelik Eşya Dükkanları Gezilmekte, Doğa Yürüyüşü Ve Su Sporları Yapılmakta, Bisiklete Binmektedir. Özel Tekne Turları Ile Büyüleyici Koylar Gezilmekte, Serin Sularda Yüzülmektedir. Sakin, Şehrin Gürültüsünden Uzak Tatil Beldesinde Otel, Pansiyon Ve Onlarca Kiralık Yazlık Villa Bulunmaktadır. Kalkan’da denize girilecek plajlar arasında Patara Plajı, Kaputaş Plajı bulunmaktadır. İsteyen misafirler Fırnaz Koyu’nda denize girmektedir.

Kalkan’da gezilecek yerler arasında Patara Antik Kenti, Bezirgan Yaylası bulunmaktadır. Köyde bulunan cami eski bir kilisedir. Misafirler kültürel turlara katılarak veya araç kiralama hizmeti alarak Kalkan ve çevresini keşfe çıkmaktadır. Kalkan’da keyifle yemek yenecek eşsiz gün batımı ve deniz manzaralı restoranlar bulunmaktadır ve teraslar üzerine kurulan restoranlarda deniz ürünleri, yöresel yemekler sunulmaktadır. Kalkan tatil beldesi, 2006 yılında The Independent Gazetesi tarafından En Romantik Tatil Yeri seçilmiştir. Kalkan’da tatil yapan misafirler ev ortamı sıcaklığında ve beş yıldızlı otel konforunda kiralık yazlık villalarda, otel ve pansiyonlarda konaklamaktadır.

Beta Bilişim