Muğla

Muğla

Dünyaca ünlü tatil beldelerinin yer aldığı Muğla şehri tarihi ve kültürel eserleri, doğal güzellikleri ile en güzel tatillerin yaşandığı bir şehirdir. Antik Kayra Bölgesinin yerleşim yeri olan Muğla antik döneme ait eserler barındırmaktadır. Muğla ilinin tatil beldeleri arasında Marmaris, Fethiye, Bodrum gibi büyüleyici doğal güzelliklere sahip beldeler yer almaktadır.

Akdeniz ve Ege Denizi’nin buluştuğu Muğla’da gezilecek, görülecek yerler arasında ören yerleri bulunmakta ve Lagina, Stratonikeia (Eskihisar), Cedreae (Sedir Adası) dır. Bodrum ören yerleri arasında İngiliz Kulesi, Antik Tiyatro, Mausoleion, Mindos Kapısı, Göktepe, Telmissus, Pedesa, Temera, Mindos, Halikarnassos (Bodrum) yer almaktadır. Burgaz, Kıran Gölü, Loryma, Amos, Çubucak, Knidos (Tekir Burnu)  Marmaris ören yerleridir.

Muğla tatil beldesi arasında yer alan Milas’ın önemli ören yerleri arasında  ise Gümüşkesen, Labranda, Lasos (Kıyıkışlacık), Beçin, Sinuri Tapınağı, Euromos yer almaktadır.

Dünyaca ünlü tatil beldesi Fethiye ören yerleri arasında Cadianda, Pınara (Minare Köyü), Kadyanda (Üzümlü-Yeşilüzümlü), Gemiler Adası, Kaunos (Dalyanköy), Sidyma, Wanthos, Tlos (Asar Kale-Düver), Letoon bulunur.

Muğla ve tatil beldelerine karayolu, havayolu ve deniz yoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Milas ve Dalaman havaalanı ile ulaşılmaktadır. Bodrum, Fethiye, Marmaris, Güllük limanı bulunmaktadır.

Muğla ilinde rüya gibi bir tatil yaşanmaktadır. Yamaç paraşütü, rafting, dalış, jeep safari, uçutma sörfü, gezi tekneleri ve kano ile gezi, sörf, atlı safari, trekking, motokros, quad safari tatilde yapılabilecek aktivitiler arasında yer almaktadır. Mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz koylar, Bodrum evleri adeta büyülemektedir.

Muğla’da tatil yapmak isteyen misafirler tercihlerine göre otelde, kiralık yazlık villada konaklamaktadır. 

Beta Bilişim