Villa Kiralarken Dikkat Edilecekler Noktalar

Villa Kiralar iken dikkat edilecek noktalar,

Günümüzde yeni tatil trendi olan kiralık villada tatil yapmak,  ilgi görmekte ve tercih edilmektedir. Emlak ve turizm şirketleri tarafından  kiralık villa hizmeti verilmektedir. Kiralık villa hizmeti alan müşterilerin dikkat etmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

Kiralık villa seçimi ve rezervasyonu emlak ve turizm şirketlerinin açmış olduğu web siteleri üzerinden de yapılmaktadır. Müşteriler web sitesi üzerinden seçim ve rezervasyon gerçekleştirecekse öncelikle girmiş oldukları web sayfasını inceleyerek gerçekten bu hizmeti veren emlak ve turizm şirketinin sayfası olup olmadığına dikkat etmelidir.  Yetkisiz kişilerce açılan sahte bir site olup olmadığını anlamaları gerekmektedir.   Genellikle sahte sayfalarda şirket adresi, şirketin bulunduğu il ve ilçe ismi bulunmamaktadır.

Web sitesinin gerçek olduğu anlaşıldıktan sonra villa seçimine devam edilir. Müşteriler seçim yaparken  villa özelliklerini dikkatlice incelemelidir.  Oda sayısı önemlidir ancak yatak kapasitesi de sayfalarda yer almaktadır. Yatak kapasitesine de dikkat edilmelidir. Örneğin bir aile oda sayısına bakarak rezervasyon yaptırabilir. Ancak  yatak kapasitesinin oda sayısından fazla olduğuna dikkat etmez. Tatil başlangıcında villaya ulaşıldığında yatak kapasitesinin fazla oldugu anlaşıldığında keşke şu yakınımızı da davet etseydik diye pişmanlık duyulabilmektedir. Bu nedenle dikkat edilecek hususlar arasında yatak kapasitesi de bulunmaktadır.

Web sitesinde villa fotoğrafları da yer almaktadır. Müşteriler seçim yaparken villa fotoğraflarını da incelemektedir ve havuz boyutuna, güneşlenme terasına, villa iç mekan fotoğraflarını incelemektedir. Fotoğraflardan beğenilen villanın adına da dikkat etmek gerekmektedir. Villa adı belirtilerek rezervasyon yaptırılmalıdır. Yoğun sezonlarda hiçbir art niyet olmadan dalgınlıkla farklı bir villa rezervasyonu yapıldığında ve tatil başladığında fotoğraflarını gördüğümüz ve istediğimiz villa bu değildi gibi tatsız olaylarla karşı karşıya kalınmamalıdır. Böyle bir olay yaşandığında bazen beğenilen villaya gidilerek hata telafi edilebilir ama bazen de beğenilen villa dolu olduğundan hata düzeltilemeyebilir. Bu nedenle villa adı rezervasyonda önemlidir. 

Beta Bilişim